Waldgasthaus Am Schwarzenbruch

Viktiga bekvämligheter

  • Wi-Fi

  • Simbassäng

  • Aktiviteter

  • Spa & Hälsocenter

  • Pendeltrafik

  • Mat/Dryck

  • Mötesfaciliteter

  • Barnvänligt

  • Husdjur

Läge

    Hotellet Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach har utsikt över trädgården och ligger 3 km från Hunsrückhaus am Erbeskopf i Allenbach. Gästerna på detta bekväma hotell kan ta ett dopp i en uppvärmd pool eller använda ångbad, bubbelpool och bastu för att slappna av.

    Hotellet har ett behändigt läge cirka 10 minuter med bil från Hattgenstein Observation Tower. Sevärdheterna 2 km från boendet är Erbeskopf tower. Bland de närliggande sevärdheterna finns Kirche Heiligenbosch, som ligger cirka 15 minuter med bil från Waldgasthaus Am Schwarzenbruch. Busshållplatsen Ort är belägen alldeles runt hörnet från det här bekväma hotellet.

    Några av de 24 rummen erbjuder personligt kassaskåp. De har också sten eldstad samt skrivbord. De inkluderar också vattenkokare, ugn och köksredskap. Här finns rymliga sovrum med ett vitrinskåp. Extra bekvämligheter inkluderar hårtorkar och badlakan som erbjuds i de privata badrummen med en duschkabin, en separat toalett och en dusch.

    Hotellet Waldgasthaus Am Schwarzenbruch serverar färska frukter, ost och färska bakverk till frukost. Detta boende erbjuder en à la carte restaurang som serverar internationella rätter.

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 20:00
    Utcheckning: från 07:00 till 11:00
    • Barn och extrasängar
    • Maximal kapacitet för extrasängar i ett rum är 1.

    Rumsalternativ på Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach

    Några av de 24 rummen erbjuder personligt kassaskåp. De har också sten eldstad samt skrivbord. De inkluderar också vattenkokare, ugn och köksredskap. Här finns rymliga sovrum med ett vitrinskåp. Extra bekvämligheter inkluderar hårtorkar och badlakan som erbjuds i de privata badrummen med en duschkabin, en separat toalett och en dusch.

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Handfat bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Inreriör bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Sängar bild
    Superior Lägenhet

    Storlek: 135 m²

    Sängtyp: 1 king size-säng och 1 bäddsoffa

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Natur bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Exteriör bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Sängar bild
    Standardrum med Queen size-säng

    Storlek: 20 m²

    Sängtyp: Dubbelsäng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild
    Ekonomi Dubbelrum

    Storlek: 24 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Sängar bild
    Budget Dubbelrum

    Storlek: 20 m²

    Sängtyp: 2 enkelsängar

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild
    Standardrum med Queen size-säng

    Storlek: 20 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild
    Superior rum med Queen size-säng

    Storlek: 21 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild
    Rum med Queen size-säng

    Storlek: 24 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Exteriör bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Bekvämligheter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild
    Familjerum med King size-säng

    Storlek: 26 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Sängar bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Toaletter bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Rum bild Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach Kök bild
    Lägenhet

    Storlek: 70 m²

    Sängtyp: Dubbelsäng

    Mer +

    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbachs läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport
    Visa platser i närheten

    I närheten

    Flygplatser (1)

    Frankfurt-Hahns flygplats
    32.6 km

    Sevärdheter (11)

    Erbeskopf
    2.9 km
    Windklang
    2.9 km
    Won Tong
    3 km
    Wintersportzentrum Erbeskopf
    3.3 km
    Sommerrodelbahn
    3.3 km
    Hochseilgarten
    3.5 km
    Hunsrückhaus am Erbeskopf
    3.5 km
    Hattgensteiner Fels
    3.6 km
    Sauerbrunnen
    3.7 km
    Aussichtsturm Hattgenstein
    3.9 km
    Hattgenstein Observation Tower
    3.9 km

    Gästrecensioner av Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Vanliga frågor

    • Serveras frukost på det bekväma hotellet Waldgasthaus Am Schwarzenbruch?
      Ja, frukost med färska frukter, ost och färska bakverk erbjuds på det bekväma hotellet Waldgasthaus Am Schwarzenbruch.
    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Waldgasthaus Am Schwarzenbruch Allenbach